Webmaster &
Photographer and Retoucher
Öncesi Sonrası

Öncesi Sonrası

Öncelikle böyle bir fotoğraf üzerinde işlem yapabilmek ve bu tarz bir sonuç elde edebilmek için, fotoğrafı RAW formatlı çekmeniz gerekmektedir. Photoshop Camera Raw ya da benim favorim olan Adobe Lightroom programlarını kullanarak kolay ve etkili şekilde ışık, pozlama ve renk değerleri üzerinde düzenlemeler ve iyileştirmeler yapabilirsiniz.

Fotoğrafta uygulanan adımlar, ya da ilgili programlar ile ilgili sormak istediğiniz soruları yorum bölümünden gönderebilirsiniz.

Bu foroğraf üzerinde, Adobe Lightroom'da ışık, pozlama ve renk düzenlemeleri yapılmıştır.


Yorumlar
  1. Ayhan Öztürk
    30-11-2015 01:10

    emrah cım tonlama konusunda bir yol gösterirsen çok sevinirim


  2. Emrah Terzi
    07-12-2015 00:30

    Merhaba. bu tarz bir fotoğrafta etkili sonuç alabilmek için fotoğrafın muktala raw formatlı olması gerekiyor. Fotoğraf temel olarak adobe lightroom da işlendi. Gölgeli alanların ışığı açıldı, gökyüzü fırça ile aslına uygun olabilecek şekilde boyandı ve ve bulutların ortaya çıkması için keskinlik verildi. daha sıcak renkler için beyaz dengesinde hafif şekilde değişiklik yapabilirsiniz. Adobe lightroom & Raw formatlı bir fotoğraf ile bu tarz düzenlemeler yapmak oldukça kolay olabilir. Alternatif olarak, Adobe photoshop camera raw ile de hemen hemen tüm ayarlar yapılabilir. saygılar.


Siz de Yorum Yazın!

Düşüncelerinizi paylaşın!

Yorumlarınız onaylandıktan sonra gösterilir. *

Küfür ve hakaret içeren yorumlar onaylanmayacaktır!